• ceturta.JPG
  • otra.JPG
  • piekta.jpg
  • pirma.JPG
  • tresa.JPG

Darbs ar atbalsta un izglītojošām grupām


Atbalsta grupas veidotas, balstoties uz konfidencialitātes principiem, kur galvenais uzsvars tiek likts uz grupas dalībnieku aktīvu līdzdalību, iesaistīšanos, savstarpēju cieņu un vienlīdzību.

Pakalpojuma veidi

 Atbalsta un izglītojošā grupa darba meklētājiem.

 Atbalsta grupa līdzatkarīgām personām.

 Atbalsta grupa vecākiem ar bērniem ar speciālām vajadzībām.

Pakalpojuma sniedzējs

 Jelgavas sociālo lietu pārvaldes sociālā darbiniece darbā ar atbalsta un izglītojošām grupām Līga Āboltiņa.

Pakalpojuma saņēmēji

 Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā deklarētās personas un viņu piederīgie.

Maksa par pakalpojumu

 Pakalpojums apmaksāts no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Pakalpojuma īss raksturojums

 Atbalsta un izglītojošā grupa darba meklētājiem paredzēta personām, kuras nesen zaudējušas darbu vai arī jau ilgstoši to nevar atrast. Grupas process veidots kā sešu nodarbību cikls. Katras nodarbības ilgums 2 stundas:

o    Atbalsta grupas mērķis: attīstīt darba meklēšanas prasmes un sniegt emocionālu atbalstu darba meklēšanas procesā.

o    Nodarbību saturs – dažādu aktivitāšu kopums, kas vērsts uz darba meklēšanas iemaņu un sociālās funkcionēšanas spēju atjaunošanu vai uzlabošanu, kā arī uz grupas dalībnieku savstarpēji emocionālā atbalsta sniegšanu darba meklēšanas procesā. Nodarbībās iekļautās tēmas: pašapziņas un pašmotivācijas attīstīšana; sagatavošanās darba intervijai; darba dzīves gājuma un motivācijas vēstules rakstīšanas prasmes; u.c.

 Atbalsta grupa līdzatkarīgām personām paredzēta ikvienam, kurš izjūt apjukumu, spēcīgas emocijas un vajadzību mainīt savu tuvinieku uzvedību un/vai atkarību izraisošo vielu lietošanas paradumus. Grupas darbība tiek plānota 1 reizi nedēļā, kopumā – 12 tikšanās. Katras nodarbības ilgums 2 stundas.

 

o    Atbalsta grupas mērķis: palīdzēt izprast esošo situāciju, apzināties savus personīgos resursus, dalīties pieredzē un uzklausīt citu cilvēku skatījumu par līdzatkarības / atkarības problēmu, kā arī saņemt savstarpēju atbalstu, gūt spēku un cerību. Svarīgākais ir attīstīt spēju rūpēties par savām vajadzībām, emocionālo stabilitāti, nostiprināt pašcieņu un pašvērtējumu.

 Atbalsta grupa vecākiem ar bērniem ar speciālām vajadzībām paredzēta ģimenēm, kurās aug bērns ar speciālām vajadzībām un vecāki piedzīvo šķēršļus, lai pārvarētu dažāda rakstura grūtības sabiedrībā, darbā un mājās. Grupas darbība tiek plānota 1 reizi nedēļā, kopumā – 12 tikšanās. Katras nodarbības ilgums 2 stundas.

 

o   Atbalsta grupas mērķis: rast atbildes uz jautājumiem: kā īstenot veiksmīgu iekļaušanos darba tirgū; kur un kā iegūt nepieciešamo informāciju par valsts, pašvaldības un dažādu organizāciju piedāvātajiem pakalpojumiem un palīdzību, kā arī, kā līdzsvarot darba dzīvi ar privāto; un citi grupas dalībniekiem svarīgi aktuālie jautājumi. 

 

 

Kontaktinformācija:

sociālā darbiniece darbā ar atbalsta un izglītojošām grupām

Līga Āboltiņa
Adrese: Jelgava, Stacijas iela 13 (Atkarību profilakses punkta telpās),
Tālrunis:63012085
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.