• ceturta.JPG
  • otra.JPG
  • piekta.jpg
  • pirma.JPG
  • tresa.JPG

Atbalsts audžuģimenēm

 

Audžuģimene

 Tā ir ģimene, kas bārenim vai bez vecāku gādības palikušam bērnam nodrošina aprūpi līdz brīdim, kamēr bērns var atgriezties savā ģimenē. Ja tas nav iespējams, bērns tiek adoptēts vai tiek nodibināta aizbildnība.

 

Kā kļūt par audžuģimeni?

  Jāvēršas Jelgavas pilsētas bāriņtiesā, uzrādot personu apliecinošus dokumentus, jāiesniedz iesniegums noteiktā formā par audžuģimenes statusa piešķiršanu, kā arī ģimenes ārsta izziņa par veselības stāvokli.

  Bāriņtiesa mēneša laikā izskata dokumentus, izpēta laulāto (personas) dzīves apstākļus, kā arī motivāciju un spējas audzināt bērnu.

  Bāriņtiesa sniedz atzinumu par laulāto (personas) piemērotību audžuģimenes pienākumu veikšanai.

  audžuģimene bez maksas noklausās mācību kursu.

  15 dienu laikā pēc mācību kursa beigām bāriņtiesa veic pārrunas ar laulātajiem (personu) un pieņem lēmumu par audžuģimenes statusa piešķiršanu vai atteikumu piešķirt audžuģimenes statusu.

 

Audžuģimene saņem:

  valsts apmaksātas psihologa konsultācijas, Jelgavai tuvākās:

       psiholoģe Ligita Ozola, Jelgavas pilsētas bāriņtiesa, Pulkveža Oskara Kalpaka iela 9, Jelgava.  Tālr: 27660355, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

  Valsts apmaksātas atbalsta grupas.

 

 

 Kontaktinformācija: 

Sociālā darbiniece: Guna Ziemele

Adrese: Pulkveža Oskara Kalpaka iela 9

Tālrunis: 63007526

 e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.