• ceturta.JPG
  • otra.JPG
  • piekta.jpg
  • pirma.JPG
  • tresa.JPG

13. februārī Ēnu dienas ietvaros Jelgavas sociālo lietu pārvaldē viesojās seši jaunieši, lai klātienē iepazītos ar sociālo lietu pārvaldes speciālistu, tajā skaitā sociālo darbu.

Jelgavas Valsts ģimnāzijas 9. klases skolniece Loreta Arcemoviča savu nākotni saista ar uzņēmējdarbību un kolektīva vadīšanu, tādēļ šogad viņa izvēlējās ēnot Jelgavas sociālo lietu pārvaldes vadītājas vietnieci administratīvajos jautājumos, kvalitātes vadītāju. “Mans trumpis ir tas, ka auditorijas priekšā varu brīvi runāt, uzstāties un prezentēt – man tas problēmu nesagādā, manuprāt, darbam ar cilvēkiem tas ir ļoti būtiski. Tāpat interesanti uzzināt, kā uzņēmumā tiek kārtotas un strukturētas personāllietas,” ēnošanas pieredzē dalās Loreta.

Viņas skolas biedre Daiga Sagalata, kura šobrīd mācās 10.klasē, mērķtiecīgi nolēmusi ēnot ergoterapeiti, jo savu nākotni vēlas saistīt ar šo profesiju: “Kādreiz mani saistīja fizioterapija, bet vairāk lasot un interesējoties par ergoterapeita profesiju, saprotu, ka tā mani saista vairāk. Šodien arī izmēģināju, kā ir vadīt mobilo pacēlāju – bija diezgan interesanti”.  

Psihologa ikdienas darba specifikā ielūkojās spīdolietis Krišjānis Kapcjuhs, kuru psiholoģija saista gan kā zinātne, gan kā iespējama nākotnes profesija.

Jelgavas 4.vidusskolas 10.klases skolniece Paula Monta Popova jau pēc diviem gadiem ieplānojusi doties studēt uz Nīderlandi, kur Mārstrihtā vēlas studēt globālo veselību (Latvijā līdzīga programma - “sabiedrības veselība” - tiek realizēta P.Stradiņa universitātē). “Manuprāt, šeit, Jelgavas sociālo lietu pārvaldē veselības veicināšanas joma varētu būt labs starts manas tālākās izglītības ieguves ceļā, jo Jelgavā veselības veicināšana ir ļoti pamanāma un stipri attīstīta, ”uzsver Paula.  

Sociālā darbinieka profesijas ikdienā iejutās Jelgavas Valsts ģimnāzijas 8.klases skolniece Eva Ļevanoca un Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas 9.klases audzēkne Linda Tole.

Jaunāko klašu skolēni izmantoja iespēju ēnot savu vecāku un vecvecāku darba vietās. Viens no viņiem - Jelgavas 4. sākumskolas 4. klases skolnieks Roberts Vītols ēnoja savu vecmāmiņu – sociālās palīdzības nodaļas vadītāju: “Pie omes darbā  jau esmu bijis, bet šodien viņa mani izvadāja arī pa citiem kabinetiem. Izmēģināju vadīt mobilo pacēlāju – bija interesanti”. Taču savu nākotni Roberts vairāk vēlas saistīt ar dabu - bitēm vai meža nozari, jo kabinetā sēdēt viņš tomēr negribētu. 

Februāris 2019
POTCPSS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Aptauja

Kādus sociālo pakalpojumu veidus no minētajiem Jūs vai Jūsu ģimenes locekļi esat izmantojuši?

Sociālā darbinieka konsultācijas - 25.8%
Psihologa konsultācijas - 1.6%
Sociālās rehabilitācijas pakalpojumus - 3.2%
Higiēnas centra pakalpojumus - 1.6%
Dienas centru pakalpojumu - 1.6%
Grupu dzīvokļu pakalpojumu - 1.6%
Aprūpi mājās - 1.6%
Specializētā transporta pakalpojumu - 4.8%
Atkarību profilakses punkta pakalpojumus - 3.2%
Nevienu no minētajiem - 53.2%

Balsu skaits : 62
The voting for this poll has ended on: Marts 8, 2018