• ceturta.JPG
  • otra.JPG
  • piekta.jpg
  • pirma.JPG
  • tresa.JPG

Jelgavas bērni, kuri nonākuši Jelgavas sociālo lietu pārvaldes (JSLP) redzeslokā, un viņu vecāki, šonedēļ varēja baudīt lielisku vasaras piedzīvojumu ekskursiju, kas vērsta uz ģimeņu saliedēšanu caur veselību veicinošām aktivitātēm. Ekskursija varēja notikt, pateicoties "Mēness aptieka"  (AS "Sentor Farm aptiekas") ziedojumam 1000 eiro vērtībā, biedrības “Caritas” brīvprātīgo un Jelgavas sociālo lietu pārvaldes atbalstam.   Foto: no JSLP arhīva

 

Visām šīm un citām riska ģimenēm attiecīgo prasmju izkopšanā ir nepieciešams atbalsts ilgstošākā laika periodā. Šogad organizētā ekskursija ģimenēm ar bērniem noritēja veselīga dzīvesveida veicināšanas ietvaros un ģimenes ceļā pavadīja un savu atbalstu neliedza JSLP sociālā darbiniece Iveta Rozenberga. Dienas pirmajā pusē ģimenes apmeklēja Līvānu stikla muzeju, Jēkabpils meža parku, izstaigājot Baskāju un Lūša taku, kā arī veldzējoties upes peldē. Pēc pusdienām ekskursanti devās Skrīveru virzienā, kur zemnieku saimniecībā “Ragāres” uzzināja daudz interesanta par ārstnieciskajām tējām un piedalījās zāļu tējas darbnīcā.

Starp garākiem pārbraucieniem Jelgavas sociālo lietu pārvaldes vecākā speciāliste veselības veicināšanas jautājumos Lita Lietaviete dalībniekiem vadīja “aktīvās pauzes” – ar izkustēšanos, veselīgiem vingrojumiem, veselības viktorīnām iekļaujot arī jautājumus par veselīgu uzturu, un aicināja dalībniekus iesaistīties pozitīvo sarunu spēlē, mācoties cits citam teikt komplimentus. Aktīvākajiem dalībniekiem bija iespēja nopelnīt balvas – veselīgus našķus un suvenīrus no Jelgavas sociālo lietu pārvaldes.

Atpakaļceļā ekskursijas dalībnieki piestāja Jēkabpilī, “Mēness aptiekā”, kur veica nelielu ekskursiju pa aptieku, farmaceits pastāstīja par veselīgu dzīvesveidu un imunitātes stiprināšanu, bet nobeigumā katrs tika pie veselīgas dāvaniņas un laba vēlējumiem mājupceļam.

Galvenais dalībnieku ieguvums bija saturīga brīvā laika pavadīšana un apziņa, ka kopīgi atpūšoties iespējams gūt prieku un daudz pozitīvu emociju.

Februāris 2019
POTCPSS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Aptauja

Kādus sociālo pakalpojumu veidus no minētajiem Jūs vai Jūsu ģimenes locekļi esat izmantojuši?

Sociālā darbinieka konsultācijas - 25.8%
Psihologa konsultācijas - 1.6%
Sociālās rehabilitācijas pakalpojumus - 3.2%
Higiēnas centra pakalpojumus - 1.6%
Dienas centru pakalpojumu - 1.6%
Grupu dzīvokļu pakalpojumu - 1.6%
Aprūpi mājās - 1.6%
Specializētā transporta pakalpojumu - 4.8%
Atkarību profilakses punkta pakalpojumus - 3.2%
Nevienu no minētajiem - 53.2%

Balsu skaits : 62
The voting for this poll has ended on: Marts 8, 2018